Франция подава жалба заради отменения гол

Френската футболна федерация ще подаде жалба във ФИФА за отменения гол на Антоан Гризман в края на мача с Тунис, загубен от "петлите" с 0:1 снощи в последния мач от група "С" на Мондиал 2022 в Катар.

Гризман прати топката в мрежата в последната осма минута на добавеното време на срещата на "Едюкейшън Сити Стейдиъм", но главният съдия Матю Конгър не призна попадението, след като се консултира със системата за видеоповторение (ВАР).

Становището на Френската федерация е, че голът е "несправедливо отменен", като се фокусират върху факта, че реферът е подновил мача, след което е свирил последния сигнал и след това се е консултирал с ВАР системата.

Гризман бе в позиция на засада при центрирането преди гола, но се връщаше към центъра на терена, а след това той бе в редовно положение, когато защитник на Тунис изчисти топката и тя попадна в краката на французина

От федерацията уточниха, че трябва да подадат жалбата в срок от 24 часа след края на мача.

Това беше първа загуба на Франция на световни финали от 2014 година, когато отборът претърпя поражение от Германия с 0:1 на четвъртфиналите на Мондиала в Бразилия.