Германия си намери нов герой и оцеля в битката с Испания

Германия си намери нов герой и оцеля в битката с Испания Снимка: Getty Images

Испания и Германия завършиха 1:1 в голямото дерби от груповата фаза на Мондиал 2022.

Бундестимът оцеля в оспорваната битка, след като изоставаше в резултата до 83-тата минута, и съхрани шансовете си за преодоляване на груповата фаза.

От първата минута двата тима заиграха на много високо темпо.

Испанците владееха повече топката, но контраатаките на Бундестима бяха доста опасни.

"Ла фурия" имаше първата възможност след страхотен удар на Дани Олмо извън пеналта, при който Мануел Нойер изби топката в гредата.

Постепенно Германия изравни играта и даже си мислеше, че повежда в резултата в 40-ата минута.

Голът на Антонио Рюдигер с глава обаче не беше зачетен заради засада.

Бундестимът започна агресивно втората част и изглеждаше все по-опасен на терена. В 56-ата минута Кимих открадна една топка пред наказателното поле на Испания и последва опасен удар, но Унай Симон спаси.

В 62-рата минута Испания поведе. Появилият се след почивката Алваро Мората засече с външната част на обувката центриране на Жорди Алба отляво и откри резултата.

Играчите на Ханзи Флик вече нямаха какво да губят и натиснаха сериозно, а Джамал Мусиала изпусна чисто положение след ново спасяване на Симон.

В 83-тата минута Бундестимът изравни, а голмайсторът беше друга от резервите, Никлас Фюлкруг.

Нападателтя на Вердер пое една топка от Мусиала и със зверски удар под гредата разстреля Унай Симон.

За реализатора това беше дебютно попадение в официален мач с националната фланелка.

В 95-ата минута Германия беше близо до победата, когато Лерой Сане се измъкна зад защитата, финтира и вратаря, но пасът му не стигна до Фюлкруг.

В групата все още води Испания с 4 т. пред Япония и Коста Рика с по 3 и Германия с 1.

Макар че немците са на дъното, те най-вероятно ще се класират за елиминациите при победа над Коста Рика в последния кръг.

Испания пък на практика вече може да се счита за участник на осминафиналите, но в мача си срещу Япония ще се стреми да си подсигури първото място в групата.