Бившият собственик на КТБ Цветан Василев обяви, че намира прилики между модела, по който КТБ е ползвана за финансирането на политически и медийни проекти, и развитието около бизнеса на Кирил Домусчиев.
В интервю за Явор Дачков ("Гласове") Василев коментира, че Домусчиев е "сложен да изпълнява моята роля", като дава за пример покупката на "Нова броудкастинг груп" и финансирането на по-малки губещи медии. Бившия банкер, подсъдим по мегаделото "КТБ", отправя задочно предупреждение до председателя на КРИБ: "Тежко му и горко на Домусчиев, просто си купи фабрика на 8 септември".
"Мисля, че Пеевски е сложил Домусчиев да изпълнява моята роля, която аз изпълнявах в ТВ7. Някой да финансира и да обира всичките негативи", казва Василев. Той твърди, че депутатът от ДПС "вече си е пакетирал медията", като посочва за негови кадри изпълнителния директор на Нова Броудкастинг Вяра Анкова и новия ръководител на новините в телевизията Миляна Велева. Василев твърди още, че "Домусчиев искал да затваря Канал 3", като прогнозира, че в Нова ТВ ще бъде назначена и Ина Стоянова (програмен директор на Канал 3, бивш директор на публицистиката в ТВ7).
Сделката за "Нова" беше финализирана на 10 април, след като КЗК разреши на "Адванс Медия Груп" да придобие пълна собственост над една от най-големите медийни организации в страната, в която влизат телевизионните канали на Нова ТВ и Диема, мащабен онлайн бизнес около собствеността в Нетинфо, както и дял в издателството на списания като "Ева" и др. Дългогодишните шведски собственици на групата MTG търсеха кандидат-купувач за българския си бизнес в последните 2 години, но опитът им да привлекат чешкия магнат Петр Келнер се сблъска със забрана от страна на КЗК през 2018 г. - така се стигна до решението за братя Домусчиеви.
Василев коментира собствената си позиция по време на възхода на КТБ, като твърди, че е бил "използван" по план: "От едната страна ме атакуваха хората, които формираха първото правителство с Борисов, т. нар. център около "Глобална България", Световната банка, Кристалина Георгиева, Симеон Дянков и компания, а от другата страна от милиционерския кръг непрекъснато ме спасяваха. Те успяха по някакъв начин да ми внушат, че аз мога да разчитам на тях. Допуснах ги по-близо, отколкото трябваше... Пеевски, смятам, че той е символът, айсбергът на цялата тази мутро-милиционерщина, която е отдолу. Но очевидно, той има енергията да се занимава с всичко това и да го контролира".
На два пъти в разговора бившият собственик на КТБ "подсказва" на Борисов, че има "парламентарно аритемитично решение" в лицето на "Воля" на Марешки, чрез когото да осигури мнозинство на правителството, без да се налага да зависи от подкрепата на ДПС и "Атака", която банкерът нарича "партия на Пеевски", макар да не посочва конкретни данни за думите си.
На въпрос дали има "надежда да се върне в България", Цветан Василев отговаря: "За мен не е въпрос на страх да се прибера, независимо, че вероятността да ме приключат е огромна, нямам тук никакво съмнение, а е въпрос на цел - аз трябва да бъда в състояние да защитя и себе си и хората, които са подсъдими заедно с мен и останалите хора, които в момента "търкат наровете" в ония клоаки и арести".
Делото за фалита на "КТБ" все още тече на първа инстанция, като следващото заседание се очаква в началото на юни. До момента все още не е приключил пълният разпит на основния свидетел на прокуратурата Бисер Лазов. Преди по-малко от месец един от големите инвеститори в КТБ - Оманският фонд - реши да се откаже от претенции към държавата за обезщетение в размер на 80 милиона евро заради фалита на банката.
От лятото на 2014 г. Цветан Василев живее в Белград, където чака решение по продължителното дело за евентуалната му екстрадиция в България. Заповеди за арест и обвинения бяха повдигнати и срещу съпругата и дъщерята на банкера, но през март 2019 г. Интерпол реши да свали от системата за издирване двете жени.