Кръстове, крила, образи, имена на любими хора, азиатски и еврейски символи и поговорки – тауировките станаха почти задължителна част от самоличността на съвременните футболисти.
Дори един от най-великите в този спорт Лионел Меси се подхлъзна и нашари тялото си, но други все още успяват да се опазят от мастилото.
В миналото много малко играчи се брандират с различни символи, но като че ли вододелът дойде в края на миналия век. И разбира се, както много други, и тази мода беше започната от Дейвид Бекъм.
Легендарната седмица прави първата си татуировка през 1999 година, когато се ражда първият му син – Бруклин. Бекъм татуира името на детето си с готически букви на кръста. И както знаем за татуировките – без една може, с една – не.
Най-показателният пример, че татусите не са белег за величие е Кристиано Роналдо. Португалецът не се татуира, за да може да дарява кръв.
В галерията ще видите още примери за футболистите без татуировки.
Айде, айде... Всичко е въпрос на личен избор и предпочитание. Има много добри хора с татуси, има и много без... Стига с тия плитки заключения.
Реалист Модата си я има още, даже се забелязва подем Аз имам доста мастило под кожата, но не ми пречи да си дупча билета в метрото, да спазвам правилата и съответно да претендирам, че съм нормален гражданин. По-добре да де избягва татуирането в ранна възраст, защото после повечето съжаляват (заради неподходящ татус, а не защото са се нашарили). Още нещо - татуирането си е изкуство, ако имаш добър изпълнител. Разни халтури са недопустими за мен...