Кот д`Ивоар продължава напред за Купата на Африка

"Слоновете" се радват на класирането си напред Снимка: Panoramix
"Слоновете" се радват на класирането си напред

Един от фаворитите на Купата на Африка 2012 - Кот д'Ивоар, си осигури предварително класирането за четвъртфиналната фаза с вчерашната си победа с 2:0 над Буркина Фасо.

Първия гол за „слоновете" отбеляза нападателят на Челси Саломон Калу, като този път неговият съотборник и партньор в атаката Дидие Дрогба не можа да се разпише.

Вместо капитана на Кот д'Ивоар обаче тази работа свърши защитникът на Буркина Фасо и Олимпик (Лион) Бакари Коне, който заби топката в собствената си врата при един опит да я изчисти.

Така с пълен актив от 6 точки „оранжевите", са сигурен четвъртфиналист, а в третия си мач с Ангола ще определят първия в групата.

Анголците завършиха 2:2 със Судан вчера и имат 6 точки. Две попадения за тях отбеляза нападателят на Валядолид Манучо, който навремето игра и в Манчестър Юнайтед. За противника на два пъти бе точен халфът на местния Ал Хилал (Омдурман) Мохамед Башир.

Така суданците запазиха минимална надежда за класиране напред, ако Кот д'Ивоар победи Ангола, а те се наложат над Буркина Фасо в третата си среща.