Нова победа над Франция - чиста!

Селекционерът няма как да не е доволен от нашите. Снимка: Gong.bg
Селекционерът няма как да не е доволен от нашите.

Мъжкият национален отбор на България постигна втора победа в Световната лига. "Трикольорите", водени от Камило Плачи, отново надделяха над Франция. Този път с 3:0 - 26:24, 31:29, 25:20.

Следващият състезателен уикенд българският отбор почива, а Франция гостува на САЩ. Янките си размениха по една победа с Аржентина с по 3:1 гейма.

Националният селекционер реши да не прави никакви промени в стартовата си шестица в сравнение с първия мач в Монбелиар, което му донесе успех.

Особено драматично бе във втория гейм, когато "петлите" пропуснаха да затворят частта в пет поредни опита, като се стигна до равенство 29:29.

Българските волейболисти все пак показаха по-здрави нерви и съумяха да решат всичко при 31:29 и така да поведат в резултата с 2:0.

ФРАНЦИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:3 (24:26, 29:31, 20:25)
ФРАНЦИЯ: Бенжамен Тонюти, Мори Сидибе, Ървин Нгапет, Самюел Тюиа, Жерал Арди-Десурс, Кевин Льо Ру - Женя Гребенников-либеро
Старши-треньор: Лоран Тийе
БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов,  Светослав Гоцев - Мартин Божилов-либеро
Старши-треньор: Камило Плачи.