Лукойл Академик шампион за девети пореден път

Лукойл Академик затвърди многогодишната си хегемония в България със златен дубъл през този сезон Снимка: Sofia Photo Agency

Отборът на Лукойл Академик очаквано спечели деветата си поредна шампионска титла в мъжкото ни баскетнолно първенство.

"Студентите" се наложиха и в третия финален плейоф над Левски, този път като гости с 88:73.

Така баскетболистите на сръбския наставник Йовица Арсич завършиха сезона само с една загуба, дошла при гостуването на Рилски спортист на полуфиналите.

Освен това Лукойл Академик записа и златен дубъл, след като по-рано през сезона триумфира с Купата на България над същия съперник и в същата зала.

Интригата в мача в столичната зала "Универсиада" се запази до полувремето. Първата част дори приключи с преднина от три точки за "сините" (24:21).

Водени от Тодор Стойков и трима от американците гостите постепенно натиснаха и обърнаха нещата в своя полза, като на полувремето се оттеглиха при резултат 41:37.

До края на мача Лукойл Академик държеше всичко под свой контрол и постепенно увеличаваше разликата.

За шампионите най-резултатен бе Девин Грийн с 20 точки. Сънародниците му Брандън Хийт и Травис Питърсин се отчетоха съответно с по 18 и 12, докато Тодор Стойков и Тенчо Банев завършиха с 16 и 10.

Над всички в Левски бе Арън Харпър с 24 точки, от които четири тройки. Стефан Георгиев пък се отчете с "дабъл-дабъл", записвайки на своята сметка 13 точки и 12 борби.