Литекс пак с реми при Пенев, Миньор с първи точки

Любо Пенев записа второ равенство като треньор на Литекс Снимка: БГНЕС
Любо Пенев записа второ равенство като треньор на Литекс

Литекс записа второ равенство под ръководството на новия си треньор Любослав Пенев. След 1:1 срещу ЦСКА преди седмица, тази вечер "оранжевите" направиха 0:0 срещу Черноморец като домакини в Ловеч. Шампионите се отчетоха и с греда след като удар на Христо Янев по посока на вратата на Черноморец срещна гредата.

"Доволен съм от старанието на отбора. Това, което днес ни липсваше бе единствено гол. Иначе това, което искам да виждам на терена - старание и колективни действия днес го видях", лаконичен бе наставникът на Литекс Любослав Пенев.

"В Ловеч се играе трудно. Имахме възможности и да спечелим, но можеше и да загубим. Все пак сме доволни от този резултат, защото не допуснахме поражение от пряк съперник. И двата отбора искаха победата, можеха да я постигнат, мисля, че стана добър мач", коментира треньорът на гостите Красимир Балъков.

В най-ранната среща от днешната програма на седмия кръг отборът на Миньор (Перник) постигна първата си победа през този сезон в А група. В първото домакинство на собствения си стадион, тимът се наложи с 2:0 над Берое.

Попаденията отбелязаха Костадин Хазуров и Петър Петров. Двубоят бе дебютен за треньора на Миньор Стойчо Стоев. Той бе назначен на поста още преди десетина дни, но води отбора едва в този кръг.

„Момчетата се стараха. През първото полувреме изпуснахме много положения, но през второто успяхме да вкараме бързи два гола. Благодарен съм им, че показаха характер и футболни стойности.

Данчо Тодоров е име в България. Нормално е да ни помогне в такъв труден период. Кризата ще бъде преодоляна бързо. Левски е отбор, който се откроява в момента и аз не очаквах кой знае какви чудеса срещу тях. Отборът ще придобие друг облик и повече самочувствие до края на мачовете", обеща Стоев.

Той допълни, че в движение Миньор ще привлича нови играчи и ще опита да засили конкуренцията.

„Не мога да кажа, че сме се предали, но през първото полувреме имаше голям страх в нашия отбор и не използвахме напрежението, което имаше у домакините.

А през второто полувреме ни вкараха два гола на контраатаки и вместо играчите на Миньор да бъдат по-притеснени, то такива бяхме ние.

Миналата година- същата работа, като тогава ние бяхме с човек повече и ни вкараха три гола. Днес може би изгубихме средата на терена и разчитахме на изритани топки, но това стана защото пуснах двама типични централни нападатели.

В последните 20-25 минути се поокопитихме, но създадохме 2-3 добри положения. А за да се надяваш на успех, трябва да създадеш поне 7-8 и да вкараш едно или две от тях.

Предстои ни мач с Левски, но ако и там играем по този начин, не ни чака нищо добро", обяви треньорът на Берое Илиян Илиев.

В друга среща от кръга Сливен постигна първата си домакинска победа като разби с 6:1 Видима-Раковски. Хеттрик за домакините записа Деян Христов.

Другите два ранни мача от този кръг завършиха с равенства. Новакът Академик (София) вкара два на Монтана, но получи още толкова и двата тима си разделиха по една точка след 2:2.

Калиакра и Пирин не си отбелязаха гол и завършиха 0:0.

Утре са две от дербитата на този кръг. В 16,00 ч. на стадион "Славия" един срещу друг застават Славия и ЦСКА, а в 21,00 започва мачът между Локомотив (София) и Локомотив (Пловдив). В Овча купел ЦСКА ще бъде без Раис М'Боли и Спас Делев, които не попаднаха в групата за мача.

В понеделник от 16,00 ч. е последният двубой в програмата, в който Левски гостува на Черно море. На облекчен режим в състава на "сините" днес се готвеха Веселин Минев и Гара Дембеле. И двамата обаче ще бъдат на линия за мача. Отделно от основната група тренира и Христо Йовов.