Бербатов титуляр и, разбира се, с гол

Димитър Бербатов вкара първия си гол в първенството на Франция и първи на стадион "Луи II" в Монако.

Димитър Бербатов откри резултата в мача Монако - Сошо още в шестата минута, което бе и първият му шампионатен гол за тима от Княжеството. Монако спечели с 2:1, а Бербатов се разписа в първия си мач като титуляр.

Българинът вкара отблизо след чудесна атака, която сам започна.

"Радвам се, че рано ми се отвори шанс за гол и после нямаше нерви - коментира Бербатов. - Това бе отлична отборна победа, защото в края трябваше да удържаме точките, Сошо атакуваше за изравняване."

"Димитър бе много добър - призна треньорът Клаудио Раниери. - Игра за отбора, работи много на терена и целият тим заслужи тази победа."

Монако остава на второ място във Франция, с изоставане на 8 т. зад лидера Пари Сен Жермен. Парижани спечелиха с 3:0 като гости на Бастия.

А Бербатов вече има голове в четвърто различно първенство, след като се е разписвал в родната "А" група, Бундеслигата и Висшата лига на Англия.