Украйна ни вгорчи годината

"Лъвовете" паднаха от Украйна, но все пак 2012-та може да бъде окачествена като много добра за тях Снимка: Getty Images

Силната за нашия национален отбор 2012 година все пак завърши с капка горчивина. Пред едва няколкостотин зрители, в мразовитата вечер на „Васил Левски", трикольорите ни загубиха от Украйна с 0:1. Мачът бе меко казано постен, с много малко чисти голови положения.

Стоян Колев започна като титулярен вратар, на мястото на контузения Николай Михайлов, на когото му предстои операция на коляното в Барселона. Опитният страж се намеси добре на няколко пъти, но капитулира в 33-та минута, когато Олександър Кучер го простреля с глава след корнер.

През втората част Валери Божинов на два пъти имаше шанс да отбележи, но показа, че все още не е намерил головите си обувки и вратарят Пятов го надигра. Два далечни изстрела на острието Александър Тонев пък преминаха високо над украинската врата.

„Представихме се посредствено през първото полувреме. На почивката си казахме някои неща в очите и през втората част опитахме да изравним. Не успяхме, но аз продължавам да си мисля, че равният резултат бе най-справедливият изход на срещата", заяви непосредствено след нейния край селекционерът Любослав Пенев.

„Контролата с Украйна бе важна за мен - изпробвах някои нови футболисти, които не бях викал до сега. За пореден път и аз, и играчите се убедихме, че сме в самото начало на съвместната ни работа и че имаме още много какво да усъвършенстваме. Изпращаме една силна година, давам много висока оценка на постигнатото до тук", допълни още той.

Футболистите също се обединиха около неговото мнение, а наставникът на Украйна Олександър Заваров призна, че преди всичко му е било неприятно, че мачът се е играл на празен стадион.