Първа победа за Виляреал в Ла Лига

Джузепе Роси успя да се измъкне от защитниците на Майорка при отбелязването на първия гол на "Ел Мадригал" Снимка: El Mundo Deportivo

Отборът на Виляреал най-после записа първи три точки в своя актив от началото на кампанията в Примера дивисион.

"Жълтата подводница" стори това след победа с 2:0 над Майорка на "Ел Мадригал" в двубой от V кръг.

Джузепе Роси зарадва трибуните след 8 минути игра, след като бе изведен от Хосе Мануел Катала сам срещу вратаря и от малък ъгъл промуши топката.

Успехът бе затвърден от другата голяма звезда на домакините Нилмар. Бразилецът получи пас по конец от Борха Валеро, финтира стража на Майорка и на празна врата покачи.

Реал Сосиедад, който хвърли бомбата преди два кръга, изтръгвайки 2:2 срещу Барселона, надделя с минималното 1:0 над Гранада в друг изтеглен мач във вторник вечер. Точен за баските от Сан Себастиан бе Естрада в 63-ата минута.

Севиля пък продължава да бъде един от четирите тима без загуба от началото на шампионата, завършвайки при нулево равенство гостуването си на Осасуна.

В сряда и четвъртък са останалите двубои от V кръг на Ла Лига, като голямото дерби е между перфектния до момента тим на Валенсия и Барселона.