Волейболистите спечелиха турнира във Франция

Националите загубиха последния си мач преди световното, но спечелиха турнира в Кале Снимка: БГНЕС

Волейболните национали спечелиха приятелския турнир „Турно дьо Франс", който се провеждаше в Дюнкерк и Кале. Тази вечер тимът ни падна с 2:3 от домакините от Франция. Снощи обаче „петлите" загубиха със същия резултат от Испания и двата гейма бяха достатъчни на българите за краен успех в надпреварата.

Двубоят с Франция бе последен за отбора ни преди започващото в края на тази седмица световно първенство в Италия. Със загубата тимът ни продължи негативната тенденция да губи мач, когато се стигне до тайбрек. От началото на подготовката за нашите това е осми мач, в който успехът се решава чрез пети гейм.

Националите загубиха шест от тях - приятелския мач с Аржентина преди Световната лига, на два пъти срещу Бразилия в световната лига, официалната контролна среща с Италия, срещу Русия на турнира в Белград и сега срещу Франция.

Единствените две победа са във втория приятелския мач с Аржентина преди началото на световната лига и този с Италия, игран при закрити врати по време на съвместната подготовка.

Срещу Франция Силвано Пранзи заложи на обичайната стартова шестица - Жеков, Владо Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Николай Николов, либерото Теодор Салпаров. Единствената промяна бе във втория централен блокировач. В първия мач в Кале, в който на терена се появи Николай Николов, Пранди бе избрал негов партньор да бъде Христо Цветанов. Тази вечер Цветанов бе заменен от Виктор Йосифов.

От утре тимът се мести в Торино. Там на 25 септември нашите започват участието си на Мондиал 2010. Първият съперник е Китай.