Юнайтед пак се измъкна в добавеното време

Юнайтед пак се измъкна в добавеното време Снимка: Getty Images

Робин ван Перси отбеляза изравнителния гол в добавеното време за 2:2, който осигури на Манчестър Юнайтед преиграване на двубоя срещу Уест Хям от третия кръг на турнира ФА къп.

Преди това две попадения с глава на Джеймс Колинс донесоха пълен обрат за Уест Хям. Бранителят вкара два гола близнаци, като и в двете ситуации засече центрирана от Джо Коул топка в наказателното поле на "червените дяволи" и не остави никакви шансове за реакция на Давид де Хеа, за да върне "чуковете" в мача. Той изравни резултата в 27-ата минута, а след това оформи обрат с гол в 59-ата.

Полузащитникът Том Клевърли откри резултата в полза на Манчестър Юнайтед с прецизен удар по диагонала в 23-ата минута на мача, след като никой от защитниците на домакините не изчисти топката в наказателното поле пред Юси Яскелайнен при центриране от дясното крило. Така тя достигна до Клевърли, който с плътен удар я прати в мрежата за четвъртия си гол от началото на сезона.

След трилъра в Източен Лондон двата отбора ще трябва да преиграят сблъсъка помежду си след десетина дни на "Олд Трафорд".

Уест Хям – Ман Юнайтед 2:2*

*Крайният победител от сблъсъците, завършили наравно, ще се определи след преиграване на терена на тима, който е гостувал в първия мач.