И Милан на полуфинал за Купата на Италия

Масимилиано Алегри остана доволен от изявите на Милан в четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия срещу Лацио Снимка: Getty Images

Отборът на Милан се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Италия. Късно снощи в четвъртфиналите на надпреварата „росонерите” се наложиха с 3:1 над Лацио.

Тимът на Масимилиано Алегри успя да обърне мача, който не започна никак добре за Милан. Ранен гол на Джибрил Сисе даде аванс на Лацио, но само в рамките на 3 минути Робиньо и Кларънс Зеедорф взривиха трибуните на "Джузепе Меаца" с голове-красавци. През второто полувреме домакините контролираха събитията на терена, а влезлият като резерва Златан Ибрахимович подпечата класирането за полуфиналите с попадение в 85-ата минута.

„През първото полувреме Лацио атакуваше доста опасно и трябва да благодарим на Марко Амелия за впечатляващите спасявания, които направи. След това обаче ние контролирахме събитията на терена и спечелихме заслужено. Надявам се да се представим толкова успешно и в полуфиналите на турнира.

Доволен съм много от играта на Ел Шаарави и Месбах, двамата показват прогрес във всеки двубой, в който разчитам на тях. Съжалявам много за контузията в коляното, която получи Александер Меркел. Все още не знаем колко време ще е извън терена, но положението изглежда сериозно”, коментира след двубоя треньорът на Милан Масимилиано Алегри.

На полуфиналите Милан ще се изправи срещу Ювентус. Двата тима са съперници и за първото място в Серия "А", а сега им предстоят и два двубоя за Купата. Мачовете ще се играят на 8 февруари и 21 март. В другия полуфинал съперници са Сиена и Наполи.