Никс нанесе ново поражение на Лейкърс

Коби Брайънт се отчете с 31 точки, но не успя да помогне на своите Снимка: Getty Images
Коби Брайънт се отчете с 31 точки, но не успя да помогне на своите

Кармело Антъни наниза 30 точки, 22 от тях още в първата част, при победата на Ню Йорк Никс със 116:107 срещу Лос Анджелис Лейкърс в среща от първенството на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Победата над Лейкърс беше девета поредна у дома за отбора от Ню Йорк, който все още не е губил в "Медисън Скуеър Гардън" през настоящия редовен сезон в НБА. Гостите от Лос Анджелис, за които 31 точки наниза Коби Брайънт, регистрираха четвърта поредна загуба и вече са с баланс 9:14.

Гардът Деймиън Лилард, който дебютира в НБА през този сезон, отбеляза рекордните за своята кариера 29 точки при победата на Портланд Трейблейзърс с 98:90 срещу Сан Антонио Спърс в друг мач от четвъртък.