Куриозни голове в края носят победата на Ювентус над Милан

Първият от двата куриозни гола на Маркизио във вратата на Милан Снимка: Getty Images
Първият от двата куриозни гола на Маркизио във вратата на Милан

Съставът на Ювентус спечели голямото дерби на Италия, като се наложи с 2:0 срещу Милан в последен мач от VI кръг на Серия "А".

Успехът позволи на "бианконерите" да се изкачат на първото място в таблицата с 11 точки, изпреварвайки по голова разлика тима на Удинезе.

Победата за "Старата госпожа" дойде в заключителните минути на двубоя след две куриозни попадения на Клаудио Маркизио.

В 87-ата минута полузащитникът на Юве и колегата му Марко Вучинич предприеха мълниеносно двойно подаване, с което разцентроваха "червено-черната" отбрана.

При паса на черногореца към Маркизио Бонера се опита да изчисти топката, но тя се отби от крака на халфа, изненада вратаря Абиати и влетя в долния му ляв ъгъл.

Две минути по-късно Кевин-Принс Боатенг бе изгонен заради посягане с ръка в лицето на Киелини.

"Росонерите" се втурнаха на отчаян щурм, оставяйки огромни празни пространства отзад. При една от контраатаките на Ювентус в продължението се стигна и до втория гол.

Маркизио посрещна една топка от около 25 метра и с плътен удар я прати право към Абиати. Стражът на Милан обаче не бе съсредоточен и позволи да мине през ръцете и между краката му, за да се спре за втори път в мрежата.

С тази загуба актуалният шампион на Италия остава на срамната 15-а позиция със само 5 точки и отрицателна голова разлика.

Удинезе спечели очаквано с 2:0 срещу последния в таблицата Болоня на своя "Фриули" по-рано през деня и също като Ювентус има 11 точки.

Точни за "зебрите" бяха Мехди Бенатиа в 29-ата и Антонио Ди Натале в 72-ата минута от дузпа.

В друг интересен неделен сблъсък Лацио съумя да направи пълен обрат като гост на Фиорентина и да спечели с 2:1.

Черки откри за "виолетовите" още в 8-ата минута, но 20 по-късно Ернанес възстанови статуквото, а Мирослав Клозе донесе успеха за столичани малко преди края.

Палермо и Каляри също останаха в горната част на таблицата след победи с по 2:0.