Ботев спечели срещу Левски в мач-война

"Канарите" удариха Левски в трилър Снимка: Gustonews.bg
"Канарите" удариха Левски в трилър

17 години стигат! Силен и мобилизиран Ботев (Пловдив) най-после успя да победи Левски. "Канарчетата" надиграха един от лидерите с 2:0 у дома пред препълнените трибуни на "Колежа".

Футболът беше хубав, но по трибуните беше грозно. Огромни камъни полетяха по охраняващите сектора за гости полицаи. "Синята" агитка срути оградата, изпрати няколко ракети на изток, а полицията предотврати по-сериозен инцидент. Безредиците принудиха рефера Станислав Тодоров да прекрати мача за около 3-4 минути.

Успехът бе първи за Станимир Стоилов начело на Ботев, след като преди седмица Мъри направи 2:2 каго гост на Славия в официалния си дебют.

Грънчаров хвърли стадиона в делириум с гол с глава след центриране от корнер малко преди да изтече половин час от първия съдийски сигнал. Коженото кълбо се удари в земята и спря в мрежата на Левски - 1:0. Следващите няколко минути футбол не се игра, тъй като по трибуните стана страшно. Двама фенове на Ботев нахлуха и бяха арестувани.

Левски се опита да натисне след почивката без да има много идеи за обръщане на мача, но първото положение бе за домакините. Неделев се отскубна, като останаха съм срещу Илиев, но стреля над гредата.

В 58-ата минута Галчев нацели горната греда от фаул. Халфът стреля от 22 метра, а в 60-ата минута Станислав Ангелов бе изгонен. Капитанът на "сините" фаулира Йордан Христов и за втори жълт картон бе пратен под душа.

Четири минути по-късно при нова атака на Ботев Неделев намери непокрития Иван Цветков, който с бомбен шут вкара на бившия си тим. Голът бе 10-и за него в първенството този сезон.

Утре шампионът Лудогорец гостува на Берое и при успех в Стара Загора ще увеличи преднината си пред Левски на 4 точки.