С човек по-малко Ботев изкова голям успех над Левски

С човек по-малко Ботев изкова голям успех над Левски Снимка: start-photo.bg

Ботев Пловдив извоюва героична победа с 1:0 над Левски у дома, макар че игра с 10 души в последния половин час.

"Канарчетата" зарадваха своите фенове с класна игра, а показаха и впечатляващ характер. Левски цялостно разочарова в мача и след като допусна гол в края, заслужено си тръгна победен.

Ботев започна по-добре и в 8-ата минута Трибуле вкара топката във вратата на Левски.

След дълго разглеждане обаче, ВАР видя минимална засада и отмени попадението.

Левски се активизира и последваха няколко спасявания на Бернат след удари на Майкон и Мустафа Сангаре.

В 62-рата минута Йонас Там спъна Сангаре като последен в защитата и след като изгледа повторение, Никола Попов изгони бранителя на Ботев.

С човек повече обаче "сините" не успяваха да направят нещо кой знае какво.

Опитът им за финален натиск беше доста немощен и за капак те получиха гол в 87-ата минута.

Тогава след атаката на Ботев топката се удари в Марин Петков и дойде много удобно на Вини Трибуле, който мигновено стреля в ъгъла и порази вратата.

Така Левски също като ЦСКА загуби своя двубой преди голямото дерби между двата тима, предстоящо след две седмици.

Отборът на Станислав Генчев остава с 25 т., колкото има и първенецът Лудогорец. Шампионите обаче са с два мача по-малко.