Далас изравни серията за титлата в НБА

Дирк Новицки донесе успеха на Далас над Маями във втория мач от серията за титлата в НБА Снимка: Getty images

Отборът на Далас Маверикс изравни на 1:1 серията за титлата в Националната баскетболна асоциация. Рано тази сутрин тимът, воден от суперзведата си Дирк Новицки би с 95:93 Маями Хийт като гост.

Двата отбора бяха равностойни през първите две части на срещата, завършили с равенство. След това домакините от Маями успяха да вземат аванс и 7:13 минути преди края на срещата той достигна 15 точки.

Четири минути по-късно обаче той почти бе стопен след като "горещите" водеха вече само с 4 точки. Последните 9 точки за Далас бяха дело на Дирк Новицки.

Именно благодарение на отличните му изяви 24 секунди преди срещата резултатът бе равен 93:93. Той бе автор и на победния за Маверикс кош, отбелязан 3 секунди преди финалната сирена.

Новицки записа 24 точки и 11 борби за Далас, с 20 точки и 8 борби се отличи крилото Шон Мериън, а Джейсън Тери добави 16 точки от пейката.

36 точки  за Маями Хийт вкара Дуейн Уейд, но гардът не бе много убедителен от фауллинията, също както и Джеймс, който завърши с 20 точки. Крис Бош същото не бе на обичайното си ниво. Той завърши двубоя с 12 точки. 4 тройки и общо 14 точки вкара плеймейкърът Майк Биби.

Следващите два мача от финална са в Далас. Двубой номер 3 от серията е в 03:00 часа българско време в нощта на неделя срещу понеделник.