Късен гол класира Тотнъм

Снощи Гарет Бейл нямаше късмет срещу Лион Снимка: Getty images
Снощи Гарет Бейл нямаше късмет срещу Лион

Точен удар от далечно разстояние на Муса Дембеле в последната минута на мача Лион - Тотнъм, се оказа това, от което имаха нужда гостите, за да се класират на осминафиналите в Лига Европа. Тотнъм спечели първия мач с 2:1, но още в началото на мача в Лион Максим Гоналон изведе домакините напред и отпадането добри ясни очертания за Тотнъм.

В Лион гостите демонстрираха не особено добра организация в защита и извадиха късмет, че домакините се възползваха само веднъж от тази им слабост. Първите признаци за съживяване в тима на гостите се появиха в края на първото и в началото на второто полувреме - Гарет Бейл се опита да пробие защитата на французите, а Люис Холтби пробва далечен удар срещу вратата на Лион.

След това Брад Фридъл, когото Андре Вияш-Боаш предпочита за титуляр в европейските мачове, на два пъти спаси Тотнъм, а четвърт час преди края Гарет направи два пропуска, допълнени от удар с глава на Клинт Демпси.

На осминафиналите Тотнъм ще играе срещу Интер, отборът, срещу когото в Шампионската лига изгря звездата на Гарет Бейл.