Критикуват съдия при успех на Рома

Рома спечели с 2:1 срещу Лече в първия мач от 28-ия кръг на серия А Снимка: Getty Images
Рома спечели с 2:1 срещу Лече в първия мач от 28-ия кръг на серия А

Треньорът на Лече Луиджи Де Канио атакува остро рефера на двубоя между неговия тим и Рома от поредния кръг на серия А. Късно снощи „вълците" спечелиха с 2:1 след попадения на Джакомаци за Лече и Вучинич и Писаро за Рома. Голът на Писаро обаче бе от дузпа, отсъдена в 88-та минута.

„Според мен съдията трябваше да ни даде поне три дузпи. Той държеше свирката в устата си, но не му стигна смелост да даде сигнал", обясни след края на срещата Луиджи ди Канио. Той призна, че се е опитал да противодейства на Рома с по-наситена средна линия, но тимът му не е успял да покаже играта си. „Може би ако имахме още един нападател бихме могли да им окажем по-голям натиск", допълни Де Канио.

Наставникът на Рома Винченцо Монтела пък не пропусна да похвали своите за успеха. „Отборът ми игра отлично и заслужи трите точки. Доминирахме, особено през първото полувреме. Понякога обаче задържахме прекалено много топката и не знаехме какво да правим с нея.

През второто полувреме се успокоихме и стигнахме до възможност за втори гол. От гледна точка на качеството на играта и ефективността бяхме по-добри от Лече. Намираме се на правилния път, но трябва да играем още по-добре", коментира Монтела.