Литекс би полската сензация в Европа, Локо (Сф) с равен

Шампионите набират скорост преди старта на пролетния дял от първенството

Шампионите от Литекс постигнаха престижна победа с 2:0 над Лех (Познан) в поредна контрола в Турция.

Поляците са голямата сензация през настоящия сезон в турнира Лига Европа, след като в груповата фаза от надпреварата успяха да изхвърлят гранда Ювентус и да измъчат Манчестър Сити.

И двете попадения за "оранжавите" паднаха след почивката. В 53-ата минута Занев центрира в наказателното поле на Лех към Том. Бразилецът успя да отклони топката към Джерманович и от близко разстояние последният не сгреши.

Шест преди края Янев центрира отдясно към Диуф и сенегалецът с премерен удар оформи крайния резултат.

Локомотив (Сф) направи 1:1 с чешкия Млада Болеслав в друга контрола, играна в югоизточната ни съседка.

"Червено-черните" излязоха напред в резултата в 50-ата минута благодарения на дошлия на проби Джамал Кларънс. Тринидадецът пристигна в лагера на "железничарите" днес и се появи в игра в началото на втората част.

Той направи самостоятелен пробив по дясното крило и успя да разстреля чешкия страж за 1:0.

Пет по-късно Дафчев изведе Джонсън, който стреля в аут. След още толкова Млада Болеслав стигна до "хикса" след шут на Менди и последвал рикошет, който обърка вратаря Галев.