Хари омагьоса "Стамфорд Бридж"

Хари омагьоса "Стамфорд Бридж" Снимка: Getty Images/Guliver

Последният в класирането на английската Висша лига Куинс Парк Рейнджърс хвърли бомбата на кръга, побеждавайки Челси с 1:0 като гост на "Стамфорд Бридж".

В герой за гостите се превърна бившият футболист на "сините" Шон Райт-Филипс, който реализира победното попадение за своите малко повече от десет минути преди края на редовното време.

Челси владееше инициативата през целия мач, но така и не успя да вземе победата, която беше сложена в графата "сигурни".

Уникален пропуск направи Фернандо Торес, който от 2-3 метра стреля от упор в тялото на вратаря на Рейнджърс Жулио Сезар.

Гол на Франк Лампард пък бе отменен заради тънка засада в минутите преди победното попадение на Райт-Филипс, а добри възможности имаше и Виктор Моузес.

Ливърпул постигна втора поредна класическа победа след 3:0 над гостуващия Съндълранд с два гола на Луис Суарес, а градският съперник на "червените" Евертън си тръгна с трите точки от гостуването си на Нюкасъл след 2:1 на "Спортс Дайрект".