Милан спечели мач от 0:3, Удинезе пое лидерството в Италия

Ексцентричният Боатенг вкара три от четирите гола за обрата на Милан в Лече Снимка: Getty Images
Ексцентричният Боатенг вкара три от четирите гола за обрата на Милан в Лече

Впечатляващ обрат сътвори шампионът Милан като гост на Лече в ранния неделен мач от VIII кръг на италианската Серия "А".

"Росонерите" изглеждаха отчайващо през първото полувреме и допуснаха три гола в собствената си врата.

Суаре откри за домакините още в 4-ата минута, засичайки с глава центриране от свободен удар, а Одо от дузпа в 30-ата и Гросмюлер в 37-ата направиха шока за гостите пълен.

Съвсем други два тима излязоха през второто полувреме.

Кевин-Принс Боатенг вдъхнови Милан за обрат и сам успя да доведе нещата до 3:3, след като с два топовни изстрела и един прецизен в близкия ъгъл направи хеттрик за само 18 минути игра.

35-годишният Марио Йепес пък бе човекът, който седем минути преди края с глава стори така, че трите точки да поемат пътя към Милано.

Удинезе победи с класическото 3:0 на своя "Фриули" новака в елита Новара и оглави еднолично класирането с актив от 15 точки, след като досегашният водач Ювентус се препъна снощи след 2:2 с Дженоа у дома.

Вездесъщият Антонио Ди Натале отбеляза първото и третото попадение, а между тях успя да се разпише и Домици.

Интер спечели за първи път от месец насам в Калчото след минимален успех над Киево, но продължава да се намира в близост до опасната зона.

Тиаго Мота бе авторът на единственото попадение на "Джузепе Меаца", засичайки с глава центриране от ъглов удар.

В последния мач от кръга Лацио спечели с 2:0 при визитата си на Болоня и е вече втори с 14 точки.

Роберт Акуафреска си отбеляза автогол в 23-ата минута, а Сенад Лулич узакони победата за римските "орли" малко след началото на втората част след асистенция на Джибрил Сисе.