Ювентус най-сетне би, отново е на върха в Серия "А"

Алесандро Матри поздравява тифозите на Ювентус, след като донесе победата над Фиорентина Снимка: Getty Images

Единият от основните фаворити за Скудетото през този сезон Ювентус записа първа победа в последните си три мача в Серия "А", надделявайки трудно с 2:1 като домакин на Фиорентина в мач, откриващ междинния IX кръг.

По този начин "Старата госпожа" си върна лидерството в класирането преди изиграването на останалите девет двубоя, събирайки 16 точки.

"Виолетовите" пък в момента са 12-и с 9, като е твърде вероятно те да паднат надолу след сряда.

Леонардо Бонучи даде преднина за "бианконерите" в 13-ата минута, след като направи добавка отблизо при една лошо отразена от стража на Фиорентина топка.

Черногорският национал Стеван Йоветич изравни в 58-ата минута, отправайки красив фалцов удар в горния ляв ъгъл при мълниеносна контраатака за тима от Флоренция.

Седем по-късно обаче Алесандро Матри донесе успеха за торинския гранд, като бе изпуснат от защитниците и хладнокръвно би покрай Боруц.

Осем мача от Калчото ще се изиграят в сряда, като гвоздеят е Наполи - Удинезе, а кръгът ще бъде затворен в четвъртък вечер, когато Палермо приема Лече.