Един гол не стигна на Черноморец

Анисе и Тасио се радват при единия от головете на ЦСКА Снимка: Sport1.bg
Анисе и Тасио се радват при единия от головете на ЦСКА

Без изненади преминаха реваншите от 1/8-финалите на турнира за Купата на България. ЦСКА, Левски и Берое съвсем очаквано продължиха напред.

Интрига имаше единствено в Бургас и Перник, но минималната победа на Черноморец не стигна след 1:3 срещу Локомотив Сф в столицата, а "чуковете" стигнаха до 2:1 срещу Банско и се класираха на 1/4-финалите.

ЦСКА разби Чавдар Етрополе с 5:0 и с общ резултат 7:0 с лекота преодоля това стъпало. На изключително тежкия терен в Благоевград два гола релизира Тасио, а по веднъж се разписаха Анисе, Присо и Долапчиев.

Във Варна Черно море записа победа за престиж с 1:0 срещу гостуващия Левски, но отпадна с общ резултат 1:4.

В 68-та минута Даниел Димов получи втори жълт картон за фаул срещу Дончо Атанасов и пое преждевременно към съблекалнята, а по-малко от минута по-късно Росен Колев донесе заслужения успех на далеч по-активните "моряци".

Най-голяма интрига имаше в Бургас, където Черноморец излезе с пасив от 1:3 от първия мач срещу Локомотив София. Боли изведе "акулите" още в 3-та минута, но въпреки многото положения, бургазлии не успяха да се доберат до така желания втори гол.

Миньор Перник се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България, след като постигна трудна домакинска победа с 2:1 срещу Банско в мача реванш и с общ резултат 3:2 продължава напред.

Тимът на Берое спечели убедително и втората среща с Локомотив (Мездра) от 1/8-финалите за Купата на България и намери място сред осемте най-добри в надпреварата. Старозагорци победиха с 4:1 в Мездра и с общ резултат 8:1 не оставиха шанс на третодивизионния си съперник.