Баскетболистите с първа загуба в спора за Евро 2011

Росен Барчовски и баскетболните национали допуснаха първа загуба в евроквалификациите Снимка: sportal.bg

Баскетболните ни национали допуснаха първа загуба в квалификационната си кампания за Евро 2011. Тази вечер воденият от Росен Барчовски състав падна с 69:74 при гостуването си на Белгия.

С успеха тимът на домакините се утвърди на първо място в групата с три победи от три срещи. Второто място делят България и Грузия, които имат по две победи и една загуба.

Най-резултатен за българския състав бе Филип Виденов, който заби 18 точки. Калоян Иванов добави още 17 т,, но това се оказа недостатъчно, за да бъдат предоляни белгийците. Калоян се представи силно и в защита след като овладя шест борби.

За победителите с 15 точки завърщи Кристоф Бегин, Сам Ван Росом и Маркъс Фейсън добавиха по 13. Бегин добави към добрата си статистика и три борби и една асистенция.

Както и в предишния мач срещу Полша нашите допуснаха противника да натрупа солидна разлика още на полувремето, която впоследствие не успяха да стопят.

"Трикольорите" се приближиха на три пъти през последната четвърт на 6 точки от съперника, но в отделните случаи не достигнаха сили и време, за да бъде постигнат обрат.

Националите регистрираха цели 13 грешки през първото полувреме, което костваше на тима инициативата в срещата. България направи отново силно второ полувреме, но този път изоставането в първите две части се оказа фатално.

Българите завърщиха мача с повече овладени топки - 28 срещу 24 за Белгия. Домакините обаче показаха по-добра ефективност при изпълнението на фауловете. Те реализираха 76,4% от отсъдените такива. Българите останаха с 64,7%.

Тимът на Росен Барчовски обаче надигра съперника при стрелбата от зоната за 2 точки, както и в тази от далечно разстояние.