Шок на "Лаута"! Пирин изхвърли Локо (Пд) за Купата

Отборът на Пирин къде сензационно, къде не, изхвърли Локомотив (Пд) от турнира за Купата на България, след като стигна до драматичен обрат с 2:1 насред "Лаута" във втория четвъртфинал.

Така "орлетата" се присъединиха към ЦСКА в полуфиналната фаза на надпреварата и очакват жребия този петък, който ще започне в 11:00 часа.

За "смърфовете" повторен дебют направи Базил де Карвальо, който обаче бе сменен в средата на втората част от Раймонди.

Домакините, които по думите на Христо Бонев трябваше да вдигнат втория по значим трофей у нас, откриха резултата в 48-ата минута.

Сержиньо центрира от ъглов удар и след краткотрайно меле Крачунов успя да опъне мрежата.

След това двата тима изпуснаха по едно чисто голово положение, като в единия случай гредата спря изстрел на Лазаров.

Никой обаче не успя да спре Иван Цветков в 73-ата минута, когато след негов красив далечен шут топката се озова в горния ляв ъгъл на Тодор Тодоров.

Последва тотален натиск на Локомотив, като в последната минута Наков се наложи да избива от голлинията.

Във втората минута от добавеното време при мълниеносна контраатака за благоевградчани влезлият след почивката Руслан Иванов бе изведен сам срещу Тодоров и го прехвърли за 2:1.