Тотнъм не се възползва от издънката на Сити

Джърмейн Дефоу донесе точката на Тотнъм срещу Блекпул Снимка: Getty images
Джърмейн Дефоу донесе точката на Тотнъм срещу Блекпул

Отборът на Тотнъм намали сериозно шансовете си да се пребори с Манчестър Сити за четвъртото място в класирането след като завърши само 1:1 с Блекпул в двубой от поредния кръг на Висшата лига. Така „шпорите" не успяха да се възползват от днешното поражение на Сити и изпуснаха възможността да намалят разликата между двата тима на само четири точки.

Отборът на Хари Реднап е на пето място в подреждането, но и то не изглежда особено сигурно, тъй като разликата с шестия Ливърпул е само една точка. Тимът от Анфийлд обаче има мач в понеделник.

Голът за Тотнъм днес бе дело на Джърмейн Дефоу. Той се разписа в 89-та минута и донесе точката на своите. Преди това Блекпул откри резултата от дузпа, изпълнена от желания от Хари Реднап Чарли Адам.

Шотландецът първо изпусна един наказателен удар, отсъден в 74-та минута за игра с ръка на Майкъл Доусън. Още в следващата атака за Блекпул обаче вратарят на Тотнъм Аурелио Гомеш извърши нарушение срещу Гари Тейлър-Флетчър и съдията не се поколеба отново да посочи бялата точка. Този път Адам бе точен.

Десетина минути по-рано Адам отново бе в центъра на събитията след груб фаул срещу Гарет Бейл. Уелският национал напусна контузен, а точното му състояние ще стане ясно утре.