Челси последва съдбата на Манчестър Сити

Разгромът над Ньордселанд не бе достатъчен за Челси Снимка: Getty images
Разгромът над Ньордселанд не бе достатъчен за Челси

Европейският клубен шампион Челси записа впечатляваща победа с 6:1 над Ньордселанд в последния си мач от Група "Е" на Шампионската лига, но това не бе достатъчно на лондончани да продължат напред във фазата на директните елиминации.

Давид Луиш от дузпа, Фернандо Торес на два пъти, Гари Кейхил, Мата и Оскар се разписаха за първия успех на Рафаел Бенитес като наставник на "сините" от Лондон.

В Донецк местният Шахтьор и Ювентус се притесниха от вперения в тях поглед и очакванията за "хикс". Торинци си тръгнаха с победа с 1:0, която им осигури първото място в групата. Шахтьор остана втори.

Иначе голът за победата на Старата госпожа автогол на Александър Кучер, който прониза собствената си врата в 56-та минута.

Турският Галатасарай победи с 2:1 като гост португалския Брага в среща от група "Н" и изхвърли Клуж от Шампионската лига, въпреки, че двата тима имат равен брой точки - по 10.

Румънците в същото време надиграха осигурилият отдавна продължаването си напред Манчестър Юнайтед като гост, но останаха трети и ще играят в Лига Европа.

Домакините от Брага поведоха чрез Мосоро в 32-ата минута, но гостите стигнаха до пълен обрат през втората част. В 58-ата минута Бурак Йълмаз изравни, а 20 минути по-късно Айдън Йълмаз оформи крайния резултат.

Валенсия спечели с 1:0 при гостуването си на Лил в група "F". Жонас Гонсалвеш отбеляза в 37-ата от дузпа.

"Прилепите" остават втори, след като Байерн (Мюнхен) също победи. Баварците очаквано надиграха БАТЕ Борисов с изразителното 4:1.