Тотнъм пропусна да стане трети в Англия

Тотнъм пропусна да стане трети в Англия Снимка: BBC

Блекпул сложи прът в колелото на Тотнъм по пътя към третото място във Висшата английска лига. "Шпорите" щяха да изпреварят Манчестър Сити, ако бяха постигнали пълен успех на "Блумфийлд Роуд".

Това не само, че не стана, но лондончани бяха тотално надиграни от новака в Премиършип и загубиха с 1:3.

"Мандарините" откриха резултата след 18 минути игра, когато съдията свири дузпа за нарушение срещу Кембъл. Чарли Адам пък превърна наказателния удар в гол.

Домакините удвоиха своята преднина минута преди края на първото полувреме, като автор на попадението бе Дъдли Кембъл след красив удар от воле.

Брет Ормерод придаде класически вид на резултата в 80-ата минута, разписвайки се при едно меле отблизо.

Роман Павлюченко спаси донякъде честта на Тотнъм с хубав изстрел отдалеч в самия край.

Така столичани продължават да бъдат на 4-о място във временното класиране с актив от 47 точки. Блекпул пък се изкачи на 12-а позиция с вече 32.