Сър Алекс изригна срещу съдията

Сър Алекс Фъргюсън отново недоволства от съдиите Снимка: Getty Images
Сър Алекс Фъргюсън отново недоволства от съдиите

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън обвини в прав текст съдията Лий Мейсън за това, че тимът му загуби две точки при равенството 1:1 срещу Бирмингам, а с това и шанса си да оглави класирането във Висшата лига.

Повод за гнева на шотландеца стана играта с ръка на Никола Зигич, точно преди изравнителния гол на Лий Бойър в 89 минута на мача.

Така, цялата 2010 минава под знака на критиките на сър Алекс към съдиите на стадиона на Бирмингам „Сейнт Андрюс" - през януари той нарече решението на Марк Клатънбърг да изгони Дарън Флечър „абсолютно нелепо", а сега нападна и Мейсън.

„Игра с ръка, абсолютно нарушение - обясни сър Алекс. - И всичко стана пред него. Ако той не може да види нещо подобно, какво да очакваме от феновете. В мач на такова ниво, който е и много важен, очаква се, че няма да има такива грешки от страна на съдиите."

Мейсън и единият страничен съдия имаха отличен изглед към нарушението на Зигич, който първо използва гърба на Рио Фърдинанд за опора, за да отскочи по-високо, а след това включи в играта и лявата си ръка, с която отклони топката към Бойър, който чакаше на далечната греда.

„За нас това беше много тежко наказание в края на мача - допълни Фъргюсън. - През втората половина на мача напълно ги надиграхме. Не заслужавахме да завършим наравно. Бяхме по-добрият отбор. Нямам оплаквания от моите играчи. Заслужавахме да спечелим този мач.

Юнайтед повече в 58 минута с гол на Димитър Бербатов, но малко преди края Бирмингам стигна до едната точка.

Мениджърът на Бирмингам Алекс Маклийш имаше по-различно мнение за случката със Зигич.

„Отстрани изглаждаше, че топката се отклони от ръката му, но това не стана умишлено - обясни Маклийш. - Стана меле и топката отскочи. Щеше да е сурово, ако съдията го беше наказал, все едно е играл умишлено. Случаят не беше такъв."