Селтик изхвърли Рейнджърс за Купата на Шотландия

Играчите на Селтик надбориха тези на Рейнджърс за трети път през този сезон Снимка: Getty Images
Играчите на Селтик надбориха тези на Рейнджърс за трети път през този сезон

Отборът на Селтик постигна трета победа над големия си съперник Рейнджърс от общо петте досегашни сблъсъка през настоящия сезон в Шотландия.

В поредното издание на "Старата фирма" "зелените" надделяха с 1:0 като домакини в преиграването от 1/8-финалната фаза на турнира за Купата на страната.

Двата гранда от Глазгоу завършиха 2:2 преди няколко седмици на "Айброкс", което доведе до изиграването на допълнителен мач, този път в дома на Селтик.

Така играчите на Нийл Ленън ще гостуват на 1/4-финалите на тима на Инвърнес.

Голът за "детелините" падна в началото на второто полувреме. След пробив по лявото крило топката бе центрирана в наказателното поле. След шут на Марк Уилсън тя бе изчистена от голлинията.

Неумелата намеса на играч на Рейнджърс позволи на защитника на Селтик да опита отново своя късмет и този път порази целта.

Гостите завършиха дербито на Шотландия с 9 души. Уитекер бе изгонен още през първото полувреме, а неговата съдба бе споделена и от Бугера в самия край на мача.

Селтик и Рейнджърс имат да изиграят още два мача помежду си до края на сезона. Двата тима ще се срещнат на финала за Купата на Лигата на 20 март, а освен това имат да изиграят и още един мач за първенството.