В Бундеслигата прекратиха мач за седми път

Двубоят между Санкт Паули и Шалке 04 бе прекратен заради ударен с чаша бира страничен съдия Снимка: getty images

Мачът от 28-ия кръг на Бундеслигата между отборите на Санкт Паули и Шалке 04 бе прекратен две минути преди края на срещата заради ударен с чаша за бира страничен рефер. Инцидентът се случи в 87-ата минута, а причина за гнева на запалянковците в Хамбург бяха двата червени картона за играчи на Санкт Паули. Изгонени бяха Ян Филип Кала и Фин съответно в 68-ата и 78-ата минути.

Минута по-късно от трибуните полетя пълната с бира чаша и удари рефера Торстен Шифнер. Малко след това главният съдия Дениз Айтекин реши, че срещата не може да продължи и прекрати двубоя. Резултатът по това време вече бе 2:0 за Шалке 04.

Това е седмият път в историята на Бундселигата, в който двубой е прекратен преди изтичане на редовното време. За първи път обаче подобен инцидент се случва на стадион „Милернтор" в Хамбург.

„99% процента от феновете ни идват да се наслаждават на един футболен празник. Би било неправилно да обвиним всички за станалото", коментираха от ръководството на Санкт Паули. „Тук съществува атмосфера, която наподобява тази по английските стадиони, такава каквато няма никъде другаде в Германия. Би било жалко ако ни забранят да играем на този стадион", допълниха шефовете.

Подобна позиция зае и новия треньор на Шалке 04 Ралф Рангник. „Би било жалко заради един или двама да пострадат всички. Атмосферата тук ми допада", обясни Рагник. Преди да бъде прекратен двубоят, неговият тим си бе гарантирал успеха с попадения на Раул и Дрекслер.