Манчестър Сити на прага на Шампионската лига

Хауърд Уеб се опитва да успокои страстите на Балотели и Да Коща Снимка: Getty Images
Хауърд Уеб се опитва да успокои страстите на Балотели и Да Коща

Отборът на Манчестър Сити все повече започва да мисли за своето първо участие в квалификациите на Шампионската лига през новия сезон.

"Гражданите" постигнаха очаквана домакинска победа над последния в класирането Уест Хем с 2:1 в последния мач от XXXV кръг на Висшата английска лига.

С новите три точки хората на Роберто Манчини дръпнаха с цели седем пред петия Ливърпул и шестия Тотнъм.

Сити и "шпорите" имат и мач по-малко, но именно тези три отбора предсои да се срещнат един срещу друг на финалната права и да разпределят евроквотите.

И трите попадения на "Ийстлендс" паднаха преди почивката. В 10-ата минута Найджъл де Йонг посрещна лошо отбита топка извън наказателното поле и с много точен удар от близо 30 метра я прати в долния десен ъгъл.

Пет покъсно Пабло Сабалета пое кълбото с гърди отдясно в наказателното поле и го насочи към вратата.

Миг преди да премине голлинията Якобсен в стремежа си да ликвидира опасността изчисти в напречната греда, след което мрежата бе опъната за втори път.

В 33-ата минута Демба Ба върна интригата в мача, възползвайки се от зле подредената защита на Манчестър Сити, но силите на "чуковете" не стигнаха за нещо повече.

В следващия кръг Сити гостува на Евертън, Тотнъм приема Блекпул, а Ливърпул ще срещне Фулъм на "Крейвън Котидж".

Възловите срещи между трите тима, спорещи за четвъртото място, са на 10 и 15 май. Най-тежка е задачата на Тотнъм, който първо ще гостува в Манчестър, а после и на "Анфийлд".