ЦСКА спечели Купата на България

Волейболистките на ЦСКА са новия стар носител на Купата на България Снимка: Интернет
Волейболистките на ЦСКА са новия стар носител на Купата на България

Волейболистките на ЦСКА спечелиха за втора поредна година Купата на България. "Червените" победиха категорично Марица (Пловдив) с 3:0 във финала на тазгодишното издание на турнира, игран тази вечер в столичната зала "Христо Ботев".

Първите две части на финалната среща бяха изключително оспорвани като равенството в тях се запази почти до самия край. В решителните моменти психиката на „червените" се оказа по-здрава и те спечелиха и двете части. Солидната им преднина от два гейма пречупи съперника и в третата част двубоя основно се доиграваше.

„Спечелихме трофея с по-големия ни опит. Изиграхме много трудни битки в европейските клубни турнири. Тези мачове се оказаха много полезни и спомогнаха за израстването на отбора като цяло.

В тези международни двубои момичетата претръпнаха и се научиха да се борят и как да побеждават.

В България качеството на волейбола е такова, че е трудно да мотивирам състезателките за двубои със слаби противници. Да излезеш само за един два качествени срещи е малко. Затова смятам, че именно международния опит си каза думата в случая.

Изключително съм щастлива от категоричната победа, която извоювахме тази вечер. Аз разполагам с качествен материал и това е също основна заслуга за спечелването на трофея. Удовлетворена съм от показаното желание и от факта, че всички състезателки се вложиха на сто процента в мача.

Притеснявах се много преди мача, но всички показаха голямо сърце и един успешен колектив за което им благодаря. Сега продължаваме и ще се борим за титлата в първенството", коментира след срещата треньорът на ЦСКА Юлия Иванова.

„Имахме изключителен малшанс. Това пролича особено в края на първата и втората част на мача. Ние загубихме тези геймове във важните моменти, когато не съумяхме да покажем възможностите си.

В тези решаващи минути, както спечелиха „червените", така можеше и ние да триумфираме. Късмета обаче ни избяга. Не е тайна, че за да станеш първи ти трябва и малко спортно щастие. Днес определено не можем да се похвалим с това.

А когато ни поведоха вече с 2:0 гейма, в третата част вече мотивацията не беше същата и спряхме да играем. Това разбира се не е правилно, но така се получи.

Също така отбелязахме и много грешки от начален удар, което го нямаше в играта на съперничките. Надали отборът на ЦСКА ще се похвали с още един такъв мач в първенството.

В един отбор винаги има върху какво да се работи. Ще направим нужните корекции, ще си извадим поука от тази загуба и надявам се в първенството да не повтаряме тези грешки и да търсим по-добри изяви", заяви наставникът на Марица Иван Петков.