Пропуски и претенции за дузпи при нулево равенство на Юнайтед

Уейн Рууни и Хавиер Ернандес искаха дузпа в края на мача, но вместо това мексиканецът получи жълт картон за симулация Снимка: Getty Images

Нюкасъл и Манчестър Юнайтед завършиха 0:0 в мач от Висшата лига на Англия, след който и двата отбора останаха неудовлетворени от резултата.

Домакините имаха претенции за неотсъдена дузпа в своя полза през второто полувреме, когато бразилецът Андерсон закачи с крака си и препъна датският нападател Петер Льовенкрандс в наказателното поле на "червените дяволи".

В самия край на мача пък мексиканското острие на Юнайтед Хавиер Ернандес получи жълт картон за симулация в подобна ситуация.

Мачът можеше да бъде решен в 69-ата минута от уелския ветеран Райън Гигс, който обаче пропусна златна възможност да вкара след подаване на Патрис Евра.

През първата част Уейн Рууни също се бе разминал на косъм с гола.

Българският нападател Димитър Бербатов въобще не бе включен в групата за двубоя, като официалната версия, лансирана от мениджъра сър Алекс Фъргюсън, бе, че голмайсторът на отбора е болен.

След равенството Манчестър Юнайтед увеличи преднината си пред преследвачите Арсенал на 7 точки, но те имат мач по-малко и довечера излизат в лондонско дерби срещу Тотнъм. На 9 точки пък е третият Челси, който приема Бирмингам на своя "Стамфорд Бридж".