Емил Велев: Играхме с много агресия

За втора поредна година отбор, воден от Емил Велев, достига до финал! Снимка: БГНЕС
За втора поредна година отбор, воден от Емил Велев, достига до финал!
"Зелените орли" от Лудогорец се наложиха над Септември (Симитли) и ще играят на финал за пръв път в историята си! Снимка: Gong.bg

"Заслужено победихме и сме на финал. По принцип обичам агресивния футбол", заяви треньорът на Локомотив (Пловдив) Емил Велев след снощната победа като гост на Литекс, класирала отбора на финал за Купата на България.

"Черно-белите" се наложиха с 1:0 над шампиона насред Градския стадион в Ловеч и ще се борят за Купата за пръв път от 30 години насам.

„Това беше един мач, достоен за финал. Това бе стъпката, която ни делеше от финала. Играчите изпълниха това, което се искаше от тях. Знаехме силните страни на Литекс. В средата на терена бяхме по-добрият отбор. И като футболист съм бил на много финали и това не е нещо ново за мен. Ще чакаме с нетърпение финала с Лудогорец. Предполагах преди мача, че ще стигнем до продължения, а може би и дузпи. Ще ни бъде много тежко, защото Лудогорец е един добър отбор", коментира щастливият наставник.

В другия полуфинал по-рано вчера Лудогорец се наложи с категоричното 4:1 като гост на втородивизионния Септември (Симитли).

Класирането за финала е най-големият успех досега на разградския клуб, който и при дебюта си в "А" група през този сезон се представя повече от успешно, като в момента заема второ място.

За последно Локомотив (Пд) игра на финал през 1982 г., когато загуби с 1:2 от софийските си съименници, а официалният турнир, даващ право на участие в КНК, се казваше Купа на съветската армия.

През следващия сезон 1982/83 бе учредена Купата на Народна република България, а турнирът в чест на съветската армия мина на втори план. Именно там пловдивските "железничари" спечелиха и единствения си такъв трофей с 3:1 срещу Чирпан на финала и играха за Купата на УЕФА.

Най-големият успех на отбора досега е шампионската титла през 2004 г.

За Емил Велев пък участието на финал е второ поред, след като миналата година начело на Славия загуби от ЦСКА с 0:1. Преди това той има и титла като треньор на Левски през 2009.