Юнайтед попиля Болтън, Мартин игра, Бербатов - не

Уейн Рууни направи хеттрик срещу Болтън, а Нани записа две асистенции Снимка: Getty Images
Уейн Рууни направи хеттрик срещу Болтън, а Нани записа две асистенции

Шампионът на Англия Манчестър Юнайтед продължи перфектната си успеваемост от началото на сезона в Премиършип с поредна разгромна победа.

"Червените дяволи" не срещнаха никаква съпротива от страна на Болтън на неговия "Рийбок Стейдиъм" и го надиграха с 5:0.

Цял мач за домакините изигра Мартин Петров. На другия полюс бе положението с Димитър Бербатов, който отново бе закотвен на пейката и не се появи в игра за сметка на нападателния дует Рууни-Ернандес.

Последните двама отбелязаха и петте попадения за Юнайтед, като английският национал направи хеттрик.

Чичарито обаче бе този, който даде тон за разгрома над Болтън още в 5-ата минута, засичайки ниско центриране на Нани.

Португалецът заедно с Фил Джоунс записаха по две асистенции в мача. Защитникът на Юнайтед подаде за следващите две попадения на Рууни, който с изстрели отблизо отчая домакините с голове между 20-ата и 25-ата минута.

В 59-ата минута Ернандес опъна мрежата на Болтън за четвърти път, а девет по-късно Рууни затвърди отличната си форма с красив шут от границата на наказателното поле.

Така Манчестър Юнайтед отново излезе начело във временното класиране с пълен актив от 12 точки, колкото имат и съгражданите от Сити. Болтън пък е на 12-а позиция със само 3 точки.