Хари Реднап: Задачата ни е невъзможна

Хари Реднап призна, че срещу Реал всичко се е объркало Снимка: Getty Images
Хари Реднап призна, че срещу Реал всичко се е объркало

Тотнъм загуби първия си четвъртфинал в най-големия европейски турнир от 49 години насам, а мениджърът на клуба Хари Реднап призна, че на „Сантяго Бернабеу" „всичко се е объркало", включително и отпадането от тима на Аарън Ленън, който се оказа болен минути преди началото на мача.

А изгонването на Питър Крауч просто предреши срещата срещу Реал.

Реднап не пожали нападателя: „Сигурен съм, че съдията направи това, което сметна за правилно. Крауч вече имаше един жълт картон - не трябваше да си проси и червен. Много съм разочарован.

„Питър е един от най-кротките на терена, нали? Той обикновено не получава червени картони, затова ще атакува грубо другите. Но направи нещо подобно за втория си жълт картон и това ни струва скъпо.

„И след като изгониха, имахме нужда от чудо, за да оцелеем с 10 човека на терена срещу Реал. Много по-добри отбори са имали проблеми тук, така че добрият резултат беше невъзможен. А отстраняването на Реал вече е невъзможна задача."

Хари разказа и как е останал без Ленън преди излизането на отбора на терена, което наложи смяната му с Джърмейн Дженас.

„Аарън седеше в съблекалнята и видях, че не изглежда добре. Отидох до него и му казах: „Какво ти е, добре ли си, можеш ли да играеш?". А той ми отвърна: „Нямам енергия, нямам сила, ще изкарам 5 минути. Усещам, че нямам сила, няма да мога да тичам.

„Не му беше добре цял ден, но по време на загрявката Аарън смяташе, че ще се справи и беше готов."

Така Дженас влезе в игра, а Лука Модрич мина вляво и Гарет Бейл отиде да играе вдясно, така балансът на Тотнъм се оказа нарушен още в началото на мача.

Играчите на Хари изглеждаха нервни, неориентирани и твърде бързо загубиха битката в средата на терена, след което падна и голът на Еманюел Адебайор.

„Честно казано, смятам, че през първото полувреме играхме страхотно, за да се приберем на почивката само с един гол пасив - допълни Реднап. - След това имахме няколко възможности, но после силите ни свършиха. Накрая момчетата започнаха да куцат.

„Това беше една от онези вечери, в които всичко се обърква. До един момент имахме шанс, но след това краката на играчите ги предадоха.

„След 0:4 ще е трудно, но у дома ще се пробваме. Не е свършило, докато не свърши и следващия мач. Ще е трудно, но интересно."