Михайлов пусна два гола, но е на 1/8-финал

Михайлов-младши пусна два гола срещу Рубин, но в крайна сметка продължава напред в Лига Европа

След Станислав Манолев и другият български национал се класира за 1/8-финалите на Лига Европа.

Николай Михайлов стори това със своя Твенте след 2:2 у дома срещу руския Рубин.

Националният ни вратар и неговите съотборници обаче минаха за кратко през ада.

Първият мач в Казан бе завършил 2:0 за Твенте и по всичко личеше, че няма да има драми на реванша.

В средата на първото полувреме обаче в рамките на само две минути този актив на Михайлов и компания бе заличен, като нашият футболист има голяма вина и за двете попадения.

Първо Ансалди прониза българина в 22-ата минута с шут от далечно разстояние в близкия му ъгъл, а 120 секунди по-късно Нобоа съвсем ужаси трибуните на "Де Гролс Весте".

Те обаче бяха успокоени секунди преди края на първото полувреме благодарение на страхотен шут от 30 метра на Тео Янсен.

Той асистира за изравнителния гол в 47-ата минута, като центрира от ъглов удар към Дъглас, за да може защитникът да се разпише с глава.

В много приятен за гледане и изключително динамичен сблъсък Виляреал надви Наполи с 2:1 и след 0:0 в Неапол преди седмица продължава напред.

Италианците обаче бяха тези, които първи стигнаха до мрежата на противника. Това се случи в 17-ата минута, когато при центриране в малкия пенал капитанът Хамшик реализира с глава.

В последните две минути на първата част обаче "Жълтата подводница" обърна нещата в своя полза.

Първо Нилмар прати топката в далечния ъгъл на Де Санктис, а малко след това Роси възпламени трибуните на "Ел Мадригал" с удар в близкия ъгъл и последвал рикошет.

В другите мачове правят впечатление разгромните победи на Динамо (Киев) и Манчестър Сити, както и трудното класиране на Пари Сен Жермен, който с две равенства успява да преодолее кошмара на Левски и Литекс - БАТЕ (Борисов).