Байерн и Борусия (Дортмунд) отърваха кожите за Купата на Германия

Ариен Робен спаси Байерн от проблеми в Бохум Снимка: Daylife.com
Ариен Робен спаси Байерн от проблеми в Бохум

Сериозни усилия костваха на Байерн и Борусия (Дортмунд), за да преодолеят осминафиналната фаза на турнира за Купата на Германия.

Баварците трябваше да стигат до обрат на терена на Бохум, докато шампионите се спасиха срещу друг втородивизионен отбор в лицето на Фортуна (Дюселдорф) след изпълнение на дузпи.

Близо 30 000 души изригнаха в 26-ата минута, когато италианският халф Джовани Федерико засече от непосредствена близост проспано от защитата на Байерн ниско центриране отдясно.

Грандът от Мюнхен заличи преднината на домакините в началото на второто полувреме, като след бърза акция по лявото крило бе завършена с изстрел на Тони Кроос в далечния ъгъл.

И както много често се случва от страна на Байерн, успехът бе изкован малко преди да се чуе последния съдийски сигнал и двубоят да продължи с минимум още две продължения по 15 минути.

Нова бърза атака на "червените" бе завършена с безпощаден плътен шут на Ариен Робен, чрез който той и съотборниците му се класираха за 1/4-финалите.

Там е и Борусия (Дортмунд), който пречупи силната воля на лидера във Втора Бундеслига Фортуна (Дюселдорф) с 5:4 при дузпите.

Големият проблем за немския първенец дойде в 34-ата минута, когато Патрик Овомойела бе изгонен за втори жълт картон, но въпреки това тимът ще играе напролет.

Напред се класираха още Хофенхайм и Гройтер (Фюрт), преодолели съпротивите съответно на Аугсбург и Нюрнберг още в редовното време.

В сряда са останалите четири осминафинала, като най-завързан се очертава сблъсъкът между Борусия (Мьонхенгладбах) и Шалке 04.