Лъвска победа над Грузия, шансовете остават

Сърцатият Роуланд вкара фантастичните 25 точки в коша на силния отбор на Грузия Снимка: eurobasket2011.com
Сърцатият Роуланд вкара фантастичните 25 точки в коша на силния отбор на Грузия

България постигна запомняща победа в последния си мач от група "D" на Европейското първенство по баскетбол за мъже в Литва.

В решаващ мач за третото място, което дава право на класиране във втората фаза на надпреварата момчетата на Росен Барчовски се бореха до последната сирена като лъвове и надиграха силния състав на Грузия със 79:69 точки.

Любопитен факт е, че освен за продължаване напред грузинците играха и за фантастичните 50 000 долара на човек. Тези средства обаче им ги спестихме, тъй като ги оставихме зад нас в крайното подреждане.

И ние, и те завършихме с 2 победи и 3 загуби, но предимството ни идва от спечеления директен сблъсък.

За да се класираме за Топ 12 обаче, трябва да изчакаме крайния изход на двубоя Украйна - Белгия, който започва в 21:00 часа българско време.

При успех на белгийците, които досега записват само загуби в турнира, ние ще сме тези, които ще завършим трети. В противен случай напред отиват украинците, срещу които за съжаление изиграхме най-слабия си двубой на Евробаскет 2011.

На практика почти през целия мач днес Грузия водеше в резултата, но въпреки това стояхме сравнително близо до съперника и не изоставахме чувствително.

Доста лош бе стартът за нач с решаващата четвърта част, когато противникът натрупа преднина от 7-8 точки, а в същото време бързо трупахме нарушения.

В последните 2-3 минути обаче нашите изригнаха и водени от вездесъщия Ърл Роуланд осъществиха пълния обрат и не изпуснаха водачеството до самия край.

Най-резултатен за България логично бе американецът, завършил с 25 точки, 2 борби и 4 асистенции. Страхотен мач направиха и двамата близнаци, като Калоян Иванов приключи с 15 точки и 9 борби, а брат му Деян - с 12 точки и 6 борби.