Ливърпул пак би Челси, Манчестър Сити отстрани Арсенал

Ливърпул отново се наложи над Челси на "Стамфорд Бридж", този път в турнира за "Карлинг Къп" Снимка: Getty Images

Отборите на Ливърпул, Манчестър Сити и Кардиф са първите три полуфиналисти в турнира за „Карлинг Къп" в Англия. Четвъртфиналите на надпреварата се играха тази вечер, а битката напуснаха Челси, Арсенал и Блекбърн.

В една от най-интересните срещи от турнира Ливърпул се наложи с 2:0 над Челси на „Стамфорд Бридж". За тима на Кени Далглиш това е втора победа над лондончани през последните седмици след като Ливърпул спечели и двубоя за първенството.

И двата гола за мърсисайдци паднаха в началото на второто полувреме. Макси Родригес се разписа отново срещу "сините" от Лондон в 59-та минута, а вторият гол бе дело на защитника Мартин Кели само 4 минути по-късно. Преди почивката Ливърпул пропусна и дузпа, след като Андрю Каръл стреля право във вратаря на домакините Рос Търнбул.

Двубоят бе общо 30-и между двата тима от 2004 година насам. В този период жребият срещна два от грандовете на английския футбол многократно както в Шампионската лига, така и на домашната сцена. В повечето случаи победител бе Ливърпул.

Манчестър Сити постигна минимална победа с 1:0 над Арсенал в друг двубой от четвъртфиналите на „Карлинг Къп". Скъпоценното попадение за „гражданите" отбеляза Серхио Агуеро. Аржентинецът се появи като резерва още преди почивката на мястото на Александър Коларов, а в 84-ата минута завърши прекрасна атака, започнала от Един Джеко, с гол във вратата на Лукаш Фабиански.

Двамата мениджъри бяха направи по 10 промени в съставите си в сравнение с последните срещи на тимовете във Висшата лига. Маруан Шамак, който зае мястото на Робин ван Перси в атаката на Арсенал пропусна да вкара двубоя в продължения след като в добавеното време не успя да засече топката с глава от удобно положение.

Тройката на полуфиналистите допълни Кардиф, който се наложи с 2:0 над Блекбърн.