Пиронкова падна от италианка на 1/4-финалите в Палермо

Цвети Пиронкова не успя да изравни постижението си на турнира в Палермо от 2005 г., когато игра полуфинал Снимка: Getty Images

Българската тенисистка Цветана Пиронкова приключи участието си на турнира в Палермо с награден фонд 220 000 долара снощи.

Първата ни ракета отстъпи на 1/4-финалите пред лидерката в основната схема и представителка на домакините Флавия Пенета с 2:6, 2:6 в мач, продължил час и 26 минути.

В началото и на двата сета Пиронкова стартира равностойно, като в първия дори съумя да направи пробив. След това обаче Пенета изцяло властваше на корта и стигна до 5:1, за да затвори впоследствие частта.

По идентичен начин стартира и вторият сет. Двете съпернички успяха да спечелят първите си два сервиса. И тук обаче Пиронкова предостави инициативата на италианката, след което логично загуби.