Меси и Агуеро обърнаха Колумбия, мощна Германия и пак слаба Испания в контролите

Аржентинците имаха сериозен повод за радост покрай успеха над Колумбия Снимка: Reuters
Аржентинците имаха сериозен повод за радост покрай успеха над Колумбия

Националният отбор на Аржентина напомни, че може да прави и силни мачове, обръщайки от 0:1 силния състав на Колумбия при визитата си в Баранкиля в квалификация за Мондиал 2014.

С успеха си тимът на Алехандро Сабела затвърди второто място в класирането със 7 точки, колкото има и лидерът Уругвай. "Урусите" обаче са с мач по-малко.

Дорлан Пабон откри за Колумбия от пряк свободен удар в самия край на първото полувреме.

Лионел Меси изравни в 61-ата минута с удар на празна врата отблизо, възползвайки се от лоша реакция на стража на домакините при едно центриране отляво, а Серхио Агуеро донесе трите точки за Аржентина в 86-ата при почти идентична ситуация.

Германия отново демонстрира световната си класа, като се наложи безапелационно с 3:0 над друг считан за един от най-добрите състави на планетата Холандия в приятелски мач на "Имтех Арена" в Хамбург.

Маншафтът бе категорично по-добрият състав и с комбинации по учебник успя да матира на няколко пъти "оранжевата" отбрана.

Не бе изминал и четвърт час от началния съдийски сигнал, когато с дълъг пас бе намерен Мирослав Клозе отдясно в наказателното поле на гостите. Той на свой ред от въздуха пусна към Томас Мюлер и нападателят на Байерн с лекота прати топката в долния ляв ъгъл на Стекелембург.

В 26-ата пък самият Клозе покачи, след като засече с глава перфектно центриране на Йозил.

Играчът на Реал (Мадрид) по подобие на този на Лацио също записа гол и асистенция, след като вкара в 66-ата минута, офморяйки немската класика.

Испания отново показа, че в контролите никаква я няма и направи втори пореден слаб мач след този на "Уембли". Все пак иберийците стигнаха до 2:2 срещу Коста Рика, като се спасиха от срама в последните десетина минути.

Северноамериканците поведоха с 2:0 още до почивката чрез Бренес и Кембъл, а Давид Силва и Давид Вия спасиха честа на европейския и световен шампион с попадения съответно в 83-ата и 93-ата минута.

В другите по-интересно контроли във вторник вечер Англия се наложи минимално с 1:0 над Швеция в Лондон, а Италия отстъпи със същия резултат на Уругвай.