Литекс не допусна изненада в Подгорица

Отборът на Литекс не сбърка, чака съперника си в третия квалификационен кръг

Отборът на Литекс не допусна изненада и се класира за третия кръг от квалификациите за Шампионската лига. Във вторага среща от втория кръг срещу черногорския Рудар (Плевля) родният шампион се наложи с 4:0. В Ловеч преди седмица „оранжевите" се наложиха с 1:0 и с общ резултат 5:0 си спечелиха място в следващия етап.

Българите очакват да научат името на съперника си като той ще стане ясен след втория сблъсъка Жилина-Биркиркара. Първият мач завърши с успех за Биркиркара с 1:0. Ловчанлии са домакини на първата среща на 27 или 28 юли.

Попаденията във втората среща, която се състоя снощи в Подгорица, отбелязаха Нифлор в 28-та, Йеленкович в 39-та и новото попълнение Флорин Брату, който се разписа на два пъти - в 75-та и 90-та минути.

Двубоят на стадион „Градски" бе изгледан от президента на черногорската футболна федерация Деян Савичевич и националният селекционер Златко Кранчар седнаха на трибуните, за да наблюдават мача.

„Получи се един успешен мач за нашия отбор. Единствената ни идея бе да спечелим. Мисля, че успяхме и да икономисаме сили през второто полувреме. Допуснахме малки неточности и можехме да допуснем гол.

Важното е, че отбелязахме и стъписахме домакините. Има какво да се желае от нашата игра. Рудар не е отбор, по който може да се мери класата на Литекс", коментира след срещата треньорът на българите Ангел Червенков.

„Предпочитам малтийския отбор . Ще разучим обаче и двата тима. Важното е ние да играем добре. Нашият отбор зависи по различен начин с оглед противника. Набираме скорост и ще бъдем все по-добри и по-добри", каза още Ангел Червенков.

„Резултатът е лош. Първият гол от статично положение ни разстрои. Изпуснахме няколко положения в началото на мача. Литекс показа класа и има какво да научим от този отбор. Предстои ни много работа", лаконичен бе наставникът на домакините Небойша Вигневич.