Ювентус се измъчи с Чезена, Фиорентина би осем от Рома

Маркизио бе човекът в бяло-черно, който пръв разпечати вратата на Чезена Снимка: Getty Images
Маркизио бе човекът в бяло-черно, който пръв разпечати вратата на Чезена

Отборът на Ювентус спечели с 2:0 при домакинството си на Чезена в мач от XIV кръг на италианската Серия "А" и затвърди лидерството си в класирането, събирайки актив от 29 точки.

Успехът за торинския гранд обаче не дойде никак лесно. През целия мач "бианконерите" доминираха на терена и създаваха положения след положения, но мерникът на Пепе, Матри и останалите изневеряваше.

Той все пак бе коригиран в 72-ата минута от завърналия се в състава след наказание Клаудио Маркизио, който след отлично взаимодействие с Артуро Видал откри.

Десет по-късно съдията отсъди дузпа за Ювентус, която бе дълго време оспорвана от гостите, а червен картон за нарушението получи Франческо Антониоли.

Асистентът при първото попадение Видал застана зад бялата точка и той не сгреши.

Фиорентина удари Рома с 3:0 в мач, в който бяха показани цели три червени картона, при това за играчи на гостите.

Два от тях бяха за Жуан и Боян Къркич, които принудиха рефера на мача да отсъди 11-метрови наказателни удари, а освен това и Фернандо Гаго си заработи набързо два жълти картона между 62-ата и 77-ата минута.

Стеван Йоветич вкара първата дузпа след само 17 минути игра, а Алесандро Гамберини покачи в самия край на първата част. Класиката за "виолетовите" оформи Силва в 86-ата минута.