Евертън се приближи до мястото на трагичния Арсенал

Ромелу Лукаку отбеляза втория гол за "карамелите"

Свободното падане на Арсенал продължава. След като почти през целия сезон "топчиите" бяха сред претендентите за титлата, сега тимът на Арсен Венгер е заплашен да изпусне дори мястото си в топ 4.

Лондончани претърпяха тежка загуба с 0:3 от преследвача си Евертън, който се доближи само на точка от Арсенал, а на всичко отгоре е и с мач по-малко.

Това бе шеста поредна победа за "карамелите", водени от Роберто Мартинес.

Стивън Нейсмит и Ромелу Лукаку се разписаха през първото полувреме, а след почивката бившият играч на Евертън Микел Артета си заби автогол, за да оформи крайното 3:0 в полза на домакините.

Стивън Нейсмит откри резултата в 14-та минута, след като бе пласиран добре след удар Лукаку, който бе отразен от Шчесни.

В 31-та Ромелу Лукаку удвои с прецизен изстрел. След около час игра Артета, притиснат от Миралас, си отбеляза автогол, а до края ново попадение не падна.

Алекс Окслейд-Чембърлейн и Аарън Рамзи влязоха в опит да променят нещо за Арсенал, но се стигна само до удар в напречната греда на първия.

Лондончани спечелиха скромните 2 точки в последните си 4 мача след две равенства и две поражения.