Михаил Ганев загуби от иранец, Кумчев падна на старта

Българският борец Михаил Ганев отпадна на осминафинал на Олимпиадата в Рио в категория до 86 кг.

Ганев загуби от иранеца Алиреза Карими с 2:7 точки след осезаемо превъзходство на неговия съперник. Карими поведе убедително още в началото и почти до края поддържаше комфортна преднина от 7:0. Едва в последните секунди българинът успя да запише две точки и в своя актив.

Ганев загуби и шанса си за репешаж, тъй като иранският борец отпадна още в следващата си схватка.

Преди това българинът надви монголеца Уйтумен Оргодол в много оспорвана среща. Съперникът му дръпна с 2:0 през първата част, но през втората Ганев успя да изравни резултата. В края на схватката монголецът взе още 2 точки, а в последната секунда нашият борец възстанови равенството и взе последна решителна точка.

От монголския щаб протестираха и им бяха присъдени нови две точки, но последва обжалване и от българския лагер, като нашите поискаха туш. Реферите приеха това искане и отсъдиха, че монголецът е бил туширан в последната секунда.

Вторият български борец днес Димитър Кумчев не можа да премине квалификациите в категория до 125 килограма и беше елиминиран от грузинеца Гено Петриашвили след технически туш и 0:10 точки.

Кумчев също загуби шанс за репешажите, защото Петриашвили беше отстранен на четвъртфинал.